+48 517 03 02 02
biuro@fanrobot.pl

facebook.pl/robotyka

Nasz adres:

Jesteśmy na Starym Mieście
ul. Bednarska 15a (za Hotelem Elbląg)

82-300 Elbląg

KONKURS PLASTYCZNY

V międzySZKOLNY Konkurs PLASTYCZNy

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

"Mój wymarzony eko-robot pomaga sprzątać świat"

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Szkół Podstawowych. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem "Mój wymarzony eko-robot pomaga sprzątać świat". Dla najlepszych i wyróżnionych mamy ciekawe nagrody rzeczowe a szkoła laureata głównej nagrody otrzyma voucher na bezpłatne warsztaty robotyki dla klasy do której uczęszcza zwycięzca konkursu.

 

Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie jednej pracy plastycznej na temat „Mój wymarzony eko-robot pomaga sprzątać świat”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas I-III m.Elbląg oraz powiatu elbląskiego. Format prac plastycznych – papier formatu A4. Technika wykonania pracy jest dowolna: farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem, grafika komputerowa itp.

 

Zachęcamy do udziału, prosząc jednocześnie o pomoc w dotarciu z informacją o konkursie do wychowawców klas I-III oraz świetlicy w Państwa szkole.

 

Wychowawców klas I-III zapraszamy do współpracy przy organizacji warsztatów robotyki w klasie szkolnej. Zajęcia z robotyki to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Podczas konstruowania robotów z Lego Mindstorms EV3 lub Lego WeDo dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale i poznają fascynujący świat techniki. Krok po kroku budują robota, którego ożywiają za pomocą obrazkowego języka programowania.  

 

Podczas zajęć dzieci poznają działanie m.in. przekładni pasowej, zębatej, ślimakowej oraz czujników ruchu, przechylenia, podczerwieni, koloru, dotyku.

 

Zapraszamy na nasze warsztaty klasy szkolne. Istnieje możliwość organizacji w Państwa szkole pojedynczych spotkań z robotyką i programowaniem jak również cyklicznych zajęć np. 1x w miesiącu.

 

Posiadamy 6 mobilnych stanowisk do robotyki wyposażonych w laptopy niewymagające dodatkowego zasilania. Dzięki termu możemy przeprowadzić zajęcia w każdej klasie szkolnej. Czas trwania naszych warsztatów to 60 minut.

 

Zapraszamy również do współpracy przy organizacji dni nauki, festynów szkolnych. Mamy również doświadczenie w realizacji projektów edukacyjnych dofinansowanych przez Unię Europejską. 

 

Na konkursowe prace plastyczne czekamy do 30 września 2022r. Szczegóły w regulaminie konkursu.

 

Do pobrania:
- Regulamin konkursu
- Zgoda rodzica na udział w konkursie (pdf)