+48 517 03 02 02
biuro@fanrobot.pl

facebook.pl/robotyka

Nasz adres:

Jesteśmy na Starym Mieście
ul. Bednarska 15a (za Hotelem Elbląg)

82-300 Elbląg

KURS PROGRAMOWANIA
DLA DZIECI 8 - 11 LAT (II - V klasa)

 

 

Czego uczymy na tym kursie?

To nowe zajęcia na których poznamy różne rodzaje programowania blokowego w tym najpopularniejszy Scratch! Zajęcia bogate w wykorzystane pomoce dydaktyczne, rozbudowana tematyka: tworzenie gier w Scratch, programowanie Minecraft w LUA, druk 3d, roboty QScout i Lego, Ozoboty, ScottieGo!, MakeyMakey, programowanie drona, cyfrowe miasto, programowanie przenośnej konsoli GameGo, elektronika.
W programie Scratch każdy uczestnik naszych zajęć stworzy własne gry zręcznościowe korzystając z programowania blokowego. Myślenie algorytmiczne będziemy ćwiczyć w grze edukacyjnej ScottieGo. Scottie to sympatyczny kosmita, który dzięki nam i naszym umiejętnościom programowania zdobędzie części zamienne do swojego statku. Poznamy też podstawy druku 3d. Sprawdzimy również czy Ozoboty można programować nie tylko za pomocą kolorowych kodów, ale również blokowo. Dużą atrakcją zajęć będzie zaprogramowanie drona tak, aby pokonał przygotowany przez nas tor przeszkód i bezpiecznie wylądował w wyznaczonym miejscu. Stworzymy również własne kontrolery m.in. z owoców czy ciastoliny. Przeniesiemy się również do inteligentnego miasta, gdzie czeka nas programowanie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych czy przejazdach kolejowych. Łącząc siły stworzymy jedno, wielkie cyfrowe miasto, w którym "zielona fala" nie będzie jedynie marzeniem kierowcy.  

 

Jak przebiegają zajęcia z programowania?

Uczestnicy pracują na samodzielnych stanowiskach (nie łączymy w pary). Małe grupy, maksymalnie 7 osobowe, gwarantują poświęcenie maksimum uwagi przez instruktora. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5h.  

 

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 8-11 lat (II - V klasa). Nie wymagamy znajomości programowania – zajęcia wprowadzają najważniejsze pojęcia od podstaw. 

 

Cena kursu:

Ten kurs obejmuje 34 godziny lekcyjne nauki. W sumie 17 zajęć realizowanych od 11 lutego do 10 czerwca 2022.
- zajęcia w piątki w godzinach - 18:15 - 19:45 (1,5h)
Cena kursu: zaliczka 50zł i 5 rat po 165zł/mc 

 

Trwają zapisy do nowej grupy (tylko 7 miejsc). Pierwsze zajęcia planujemy na 11 lutego 2022. 

 

ZASADY REZERWACJI MIEJSCA:

  • wybierz interesujący Cię kurs na stronie: www.fanrobot.pl/zapisy,
  • zapisując się przez stronę wpłacasz zaliczkę, rezerwuje ona udział dziecka w warsztatach – pozostałą kwotę płatności za kurs możesz zapłacić w ratach,
  • w ciągu roku możesz w każdej chwili zrezygnować z kursu z miesięcznym terminem wypowiedzenia,
  • możesz odwołać swoją rezerwację w ciągu 14 dni – zwrócimy Ci Twoją zaliczkę.

MŁODY PROGRAMISTA